МЕТОД ВДОСКОНАЛЕННЯ ОДНОШЛЯХОВИХ ПРОТОКОЛІВ ДИНАМІЧНОЇ МАРШРУТИЗАЦІЇ

Автор(и)

  • Сергій Михайлович Захарченко Вінницький національний технічний університет
  • Катерина Ігорівна Шевчук Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/1999-9941-2018-42-2-16-25

Ключові слова:

трафік, протокол, динамічна маршрутизація, метрика, контролер, модуль керування, балансування, альтернативні маршрути, оптимізація потоку

Анотація

Розглядаються сучасні протоколи динамічної маршрутизації, принцип їх функціонування та способи призначення метрики зв’язків, визначено, що більшість з них є одношляховими, обирають  один маршрут з мінімальною метрикою або здійснюють балансування між маршрутами з однаковою метрикою. Як результат функціонування мережі у такий спосіб  спричиняє максимальне використання знайденого найкращого або альтернативного шляху, їх  перевантаження, в той час як інші вузли (ресурси) мережі не задіяні при передачі трафіку. Оскільки подібне рішення є характерним для всіх одношляхових протоколів, впровадження змін безпосередньо в самому протоколі є нераціональним. Вирішення цієї проблеми можливо здійснити через структурні зміни в мережі, а саме модифікацію процесу маршрутизації, скомбінувавши найкращі особливості розподіленого та централізованого способів маршрутизації. Протоколи маршрутизації продовжують працюють за розподіленим принципом – кожний маршрутизатор самостійно будує таблиці маршрутизації на основі інформації, що отримана від інших маршрутизаторів. Після впровадження в мережу централізованого контролера маршрутизації, від всіх маршрутизаторів періодично надходитиме інформація про їх функціональний стан. Контролер при виникненні потреби через протокол SNMP вносить зміни в параметри маршрутизатора з подальшою зміною таблиць маршрутизації, а модуль керування проводить аналіз та розрахунки для ініціювання змін.

Біографії авторів

Сергій Михайлович Захарченко, Вінницький національний технічний університет

к. т. н, доцент кафедри обчислювальної техніки

Катерина Ігорівна Шевчук, Вінницький національний технічний університет

аспірантка кафедри обчислювальної техніки

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 315

Опубліковано

2018-10-16

Як цитувати

[1]
С. М. Захарченко і К. І. Шевчук, «МЕТОД ВДОСКОНАЛЕННЯ ОДНОШЛЯХОВИХ ПРОТОКОЛІВ ДИНАМІЧНОЇ МАРШРУТИЗАЦІЇ», ІТКІ, вип. 42, вип. 2, с. 16–25, Жов 2018.

Номер

Розділ

Інформаційні технології та теорія кодування

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають