НОРМУВАННЯ ІНДЕКСІВ ВІДТВОРЮВАНОСТІ ТА ПРИДАТНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ АБО ВИРОБНИЧИХ ПОСЛУГ

  • Олександр Миколайович Васілевський Вінницький національний технічний університет http://orcid.org/0000-0002-8618-0377
  • Володимир Миколайович Дідич Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Прирогова
  • Олександр Сергійович Слободянюк
Ключові слова: нормування, оцінка якості, якість продукції, якість виробничих послуг, індекс придатності, індекс відтворюваності, частка ймовірності бракованої продукції, виробничий процес

Анотація

Запропоновано методику оцінки частки ймовірності можливої появи бракованої продукції або невідповідності виробничої послуги на основі індексів придатності і відтворюваності виробничого процесу. Індекс відтворюваності рекомендовано розраховувати на основі СКВ, що може бути встановлене за середнім розмахом контрольної карти та меж поля допуску. При цьому виробничий процес обов’язково має бути у стані статистичної керованості. Індекс придатност не може бути розрахованим на основі характеристик контрольної карти, а розраховується виключно на основі загального СКВ, що розраховується за формулою Бесселя та меж поля допуску. При цьому виробничий процес не обов’язково має бути статистично керованим. Висновок про придатність чи непридатність пробукції (виробничих послуг) здійснюється на основі значення індексів відтворюваності та придатності, які можуть набувати значень менших або більших одиниці. На основі отриманих значень цих індексів встановлюється можлива частка появи продукції або характеристик виробничого процесу, що не відповідають встановленим вимогам.

Біографії авторів

Олександр Миколайович Васілевський, Вінницький національний технічний університет
професор кафедри метрології та промислової автоматики
Володимир Миколайович Дідич, Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Прирогова

доцент кафедри біофізики Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Прирогова

Опубліковано
2018-05-31
Як цитувати
[1]
О. Васілевський, В. Дідич, і О. Слободянюк, НОРМУВАННЯ ІНДЕКСІВ ВІДТВОРЮВАНОСТІ ТА ПРИДАТНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ АБО ВИРОБНИЧИХ ПОСЛУГ, ІТКІ, vol 41, № 1, с. 42-51, Трав 2018.
Розділ
Математичне моделювання та обчислювальні методи