ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМ ТА ПОШУКУ ОБ’ЄКТІВ НА МІСЦЕВОСТІ

  • Олексій Дмитрович Азаров Вінницький національний технічний університет
  • Олександр Іванович Черняк Вінницький національний технічний університет
  • Василь Володимирович Залізецький Вінницький національний технічний університет
Ключові слова: GPS, Google API, Web-сервіс, API, геолокація, сейсморозвідка, дистанційно-розподілені системи, пошук об’єктів на місцевості

Анотація

В умовах євроінтеграції, подорожі за кордон стали більш доступними для українців і актуальною стає потреба добре орієнтуватись на незнайомій місцевості. Звісно зараз є безліч застосувань, що поліпшують життя туристам, наприклад безкоштовні Google карти вбудовані в більшість сучасних смартфонів на платформі Android. Але інколи потрібна інформація про розташування більше ніж 20-ти найближчих об’єктів, що не дозволяють зробити Google карти. Окрім того сейсморозвідка вимагає розміщення сенсорів на певній відстані один від одного з покриттям певної території. Потрібні засоби для контролю процесу розміщення сенсорів та відображення відсотку покриття території з врахуванням радіусу дії сенсорів. Також останнім часом, безпілотні літальні апарати активно завойовують своє місце в різних сферах життя. Потрібні інструменти для зручного керування такими апаратами. У статті пропонується програмне забезпечення для опрацювання даних дистанційно-розподілених систем та пошуку об’єктів на місцевості, що може використовуватись для вирішення вищеописаних задач. Запропоноване рішення розроблено з використанням сучасного стеку технологій, є надійним, незалежним від платформи, відносно дешевим та оснащене власним API.

Біографії авторів

Олексій Дмитрович Азаров, Вінницький національний технічний університет

професор, декан факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, доктор технічних наук

Олександр Іванович Черняк, Вінницький національний технічний університет

доцент кафедри обчислювальної техніки, кандидат технічних наук

Василь Володимирович Залізецький, Вінницький національний технічний університет

аспірант кафедри обчислювальної техніки

Опубліковано
2018-10-16
Як цитувати
[1]
О. Азаров, О. Черняк, і В. Залізецький, ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНО-РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМ ТА ПОШУКУ ОБ’ЄКТІВ НА МІСЦЕВОСТІ, ІТКІ, vol 42, № 2, с. 10-15, Жов 2018.

Найчитабильні статті цього ж автора(ів)

1 2 > >>