ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ БОЛЬОВОГО СИНДРОМУ НА ВАРІАБЕЛЬНІСТЬ РИТМУ СЕРЦЯ
DOI:
https://doi.org/10.31649/1999-9941-2020-48-2-4-11Ключові слова:
варіабельність ритму серця, больовий синдром, програмне забезпеченняАнотація
На індивідуальне сприйняття болю впливають демографічні фактори, стать, вік, етнічні особливості, а також емоційний і фізичний стан пацієнта. Більш об’єктивні методи оцінки болі ті, що засновані на кореляції між певними фізіологічними показниками людини та ступенем больового синдрому.
Розроблено інформаційного засобу (програми) для дослідження впливу больового синдрому на різні показники варіабельності ритму серця (ВРС), такі як RMSSD, SDNN, LF, HF, Coherence Ratio.
Були проведені клінічні дослідження у Головному військовому клінічному госпіталі міста Києва. Знято ЕКГ 18-ти пацієнтів в різному стані. Після зняття ЕКГ пацієнтів оцінювали рівень болю за вербальною оціночною шкалою. Отримані записи ЕКГ було оброблено програмою HRV Analyzer, розробленою в контексті цієї роботи.
Найкраща кореляція з рівнем болю у показника HF/LF - 76%. Також висока ступінь кореляції у показника RMSSD/SDNN - 74%. Показник когерентності має найгіршу кореляцію - 42%. Отже знайдено інтегральний показник ВРС, що дозволяє оцінювати рівень больового синдрому та може використовуватися в екстренній медицині, реанімації, реабілітації, під час бойових дій тощо.
##submission.downloads##
-
PDF (English)
Завантажень: 292