ЕКСПЕРТНА СИСТЕМА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІОГАЗОВОЇ УСТАНОВКИ З МЕХАНІЧНИМ ПЕРЕМІШУВАЛЬНИМ ПРИСТРОЄМ

  • Георгій Сергійович Ратушняк Ukraine, VNTU Khmelnitske Highway 95, Vinnitsa, 21021, tel. 598-357
  • Катерина Володимирівна Анохіна Ukraine, VNTU Khmelnitske Highway 95, Vinnitsa, 21021, tel. 598-357

Анотація

В роботі запропоновано експертну систему на базі нечіткої логіки прогнозування продуктивності біогазової установки для моделювання виходу біогазу, яка дозволяє за визначеними кількісними і якісними факторами прогнозувати вихід біогазу. Це дає можливість оптимізувати технологічний процес анаеробного бродіння субстрату з метою збільшення продуктивності біогазових установок та зменшення їх енергоємності. Виконано числовий експеримент впливу частоти обертання лопатевого вертикального перемішувача та подрібненості сировини на ефективність процесу анаеробного бродіння субстрату за результатами комп'ютерного математичного моделювання з використанням експертно-моделюючої системи на базі нечіткої логіки.

Біографії авторів

Георгій Сергійович Ратушняк, Ukraine, VNTU Khmelnitske Highway 95, Vinnitsa, 21021, tel. 598-357
c.t.s., professor, head of Department of Heat, Director of the Institute of building thermal power and gas supply
Катерина Володимирівна Анохіна, Ukraine, VNTU Khmelnitske Highway 95, Vinnitsa, 21021, tel. 598-357
Postgraduate of the Department of Heat
Як цитувати
[1]
Г. Ратушняк і К. Анохіна, ЕКСПЕРТНА СИСТЕМА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ БІОГАЗОВОЇ УСТАНОВКИ З МЕХАНІЧНИМ ПЕРЕМІШУВАЛЬНИМ ПРИСТРОЄМ, ІТКІ, vol 3, № 19, 1.
Розділ
Комп`ютерні системи та компоненти