Моделювання інформаційно-технологічного супроводу інклюзивного навчання осіб з особливими потребами

  • Володимир Володимирович Пасічник ВНТУ
  • Тетяна Валеріївна Шестакевич ВНТУ
Ключові слова: інклюзивна освіта, інформаційно-технологічний супровід, набуття освіти, особа з особливими потребами, контекстно-залежна граматика

Анотація

У статті досліджено специфіку освітніх процесів інклюзивного навчання осіб з особливими потребами. Обґрунтовано подання етапів інклюзивного навчання з використанням апарату формальних граматик. Процес інклюзивного навчання складається з кількох функціональних етапів та вимагає врахування значної кількості складових, що обумовлює доцільність поетапного задання елементів формальної граматики. Врахування контексту в формальних граматиках дає змогу структуровано подавати особливості реалізації наступних етапів набуття освіти у залежності від результатів, отриманих на попередньому етапі. Можливість врахування контексту допускає адекватне відображення та реалізацію специфічних залежностей, що виникають в ході інклюзивного навчання. Методологічні основи формування комплексу інформаційних технологій супроводу інклюзивних освітніх процесів спираються на розроблену формальну модель інклюзивного навчання.

Біографії авторів

Володимир Володимирович Пасічник, ВНТУ
д-р техн. наук, професор, професор кафедри інформаційних систем та мереж.
Тетяна Валеріївна Шестакевич, ВНТУ
асистент кафедри інформаційних систем та мереж.
Опубліковано
2016-02-15
Як цитувати
[1]
В. Пасічник і Т. Шестакевич, Моделювання інформаційно-технологічного супроводу інклюзивного навчання осіб з особливими потребами, ІТКІ, vol 34, № 3, с. 58-65, Лют 2016.
Розділ
Комп`ютерні системи та компоненти