НОВІ МЕТОДИ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ ВІДСТЕЖЕННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ МНОЖИН БІОЛОГІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ

  • Олександр Іванович Нікольський Вінницький національний технічний університет
  • Йосип Йосипович Білинський Вінницький національний технічний університет
  • Олександр Олександрович Лазарєв Вінницький національний технічний університет
  • Володимир Григорович Красиленко Вінницький соціально-економічний інститут
Ключові слова: класифікація, процес відстеження, множини біологічних об'єктів, алгоритми попередньої обробки зображень, порівняння зображень

Анотація

Дослідження алгоритмів для відстеження динаміки руху різних біологічних об'єктів є актуальним. На вибір оптимальних методів і алгоритмів відстеження об'єктів, для конкретного завдання, сильно впливають особливості і характеристики цих об'єктів і умови їх візуалізації. Тому, щоб автоматизувати процеси адаптації алгоритмів розпізнавання-відстеження, в статті розглядаються кілька варіантів алгоритмів для стеження за об'єктами реалізованими в проектах Labview. Специфіка цих об'єктів, умови їх візуалізації і параметри моделі сильно впливають на вибір методів і алгоритмів, які є оптимальними для конкретного завдання. Тому в цій статті для автоматизації процесів адаптаційних алгоритмів розпізнавання-відстеження запропоновано кілька алгоритмів попередньої обробки кадрів з використанням інструментів NI Labview і Vision Assistant. Попередня обробка включала вирівнювання загальної фонової яскравості зображення, усунення високочастотного шуму і різних артефактів (виділені області, проміжки, переломи) з вихідного зображення, контрастності, порогового значення, бінаризації і інших функціональних перетворень. Проекти дозволяють швидко змінювати шаблони для навчання і перепідготовки системи. Вони адаптуються до швидкості об'єктів і статистичних характеристик шуму в зображеннях. У статті обговорюються нові методи попередньої обробки зображень для алгоритмів, які відстежують динаміку руху різних біологічних об'єктів. Будуть представлені і проаналізовані експерименти, проведені для тестування трекерів на реальних відеофайлах.

Біографії авторів

Олександр Іванович Нікольський, Вінницький національний технічний університет

к. т. н., доцент, доцент кафедри Радіотехніка

Йосип Йосипович Білинський, Вінницький національний технічний університет

д. т. н., професор кафедри Електроніки та наносистем

Олександр Олександрович Лазарєв, Вінницький національний технічний університет

к. т. н., доцент, доцент кафедри Електроніки та наносистем

Володимир Григорович Красиленко, Вінницький соціально-економічний інститут

к.т.н., доцент, доцент кафедри Інформатики

Опубліковано
2018-05-31
Як цитувати
[1]
О. Нікольський, Й. Білинський, О. Лазарєв, і В. Красиленко, НОВІ МЕТОДИ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ДЛЯ ВІДСТЕЖЕННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ МНОЖИН БІОЛОГІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ, ІТКІ, vol 41, № 1, с. 11-20, Трав 2018.
Розділ
Біологічні та медичні прилади і системи

Найчитабильні статті цього ж автора(ів)