Метод та алгоритм обміну ключами серед груп користувачів на основі асиметричних шифрів ECC та RSA

  • Роман Наумович Квєтний ВНТУ
  • Євгеній Олександрович Титарчук ВНТУ
  • Андрій Андрійович Гуржій Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені ІгораСікорського»
Ключові слова: метод Діффі-Геллмана, гібридне шифрування, ECC, RSA

Анотація

У статті представлено порівняння швидкодії реалізацій методу обміну ключами Діффі-Геллманна для багатьох учасників на основі асиметричних алгоритмів шифрування ECC та RSA. Даний метод дає змогу групі користувачів згенерувати спільний симетричний ключ шифрування у незахищених каналах зв’язку, без необхідності використання централізованого серверу. У роботі надається приклад реалізації алгоритму на кожній з вище названих асиметричних схем шифрування у вигляді математичної моделі та алгоритму на мові програмування C#, проведено порівняння швидкості генерації асиметричних ключів шифрування та спільного симетричного ключа для різної кількості сторін.

Біографії авторів

Роман Наумович Квєтний, ВНТУ
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри АІВТ
Євгеній Олександрович Титарчук, ВНТУ
аспірант
Андрій Андрійович Гуржій, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені ІгораСікорського»
кандидат технічних наук, науковий співробітник
Опубліковано
2017-01-20
Як цитувати
[1]
Р. Квєтний, Є. Титарчук, і А. Гуржій, Метод та алгоритм обміну ключами серед груп користувачів на основі асиметричних шифрів ECC та RSA, ІТКІ, vol 37, № 3, с. 38-43, Січ 2017.
Розділ
Математичне моделювання та обчислювальні методи